
За визначенням, інтегровані соціальні послуги — підхід до комплексного надання соціальних послуг в громаді, який (крім соціального захисту) включає ще й освіту, охорону здоров’я, ювенальну превенцію та інші види послуг, які надаються з метою підвищення соціального добробуту громади та її вразливих громадян.
Розглянемо інтегровану модель надання соціальних послуг на прикладі сім’ї, яка має дитину з інвалідністю.
- Сім’я звертається до Центру надання соціальних послуг у своїй об’єднаній територіальній громаді.
- Висококваліфікований фахівець із соціальної роботи (або соціальний менеджер чи кейс-менеджер) проводить оцінку потреб сім’ї та розробляє індивідуальний план розвитку.
- Фахівець тривалий час веде сім’ю, відповідно до потреб, перенаправляє її членів на отримання різноманітних комплексних послуг в громаді; оцінює прогрес розвитку родини та вносить корективи до плану заходів.
- В результаті родина отримує доступ до комплексного і послідовного надання послуг, які можуть включати послуги з раннього втручання, інклюзивно-ресурсного центру, охорони здоров’я, інклюзивної освіти, підтримки батьків з позитивного батьківства.
- З родиною і дитиною працює мультидисциплінарна команда, яка включає лікарів, соціальних педагогів, логопеда, психіатра, психолога тощо.
Такий комплексний підхід дає максимальну ефективність в соціальній роботі.
Інформація підготована “Українська мережа за права дитини”.