У вересні 2019 року ми розпочали польовий етап дослідження у рамках проєкту «Пілот з оцінки ситуації у будинках дитини та розробки рекомендацій щодо їх реформування». Це перший компонент проєкту.
Завдання цього етапу:
- Визначити потреби дітей, які знаходяться у будинках дитини, і ресурси їх сімей
- Вивчити матеріальні й кадрові ресурси будинків дитини, визначити їх потенціал
Для досягнення цих завдань, за участі міжнародного експерта Марі Хікманн, розроблено комплексний інструментарій дослідження, що забезпечує збір і подальший аналіз даних. Інструментарій і протокол дослідження розглянула Комісія з питань етики Українського інституту політики громадського здоров’я і ми отримали позитивне рішення щодо їх відповідності етичним критеріям проведення досліджень і рекомендації до впровадження.
Для ефективної реалізації дослідження в кожній області, яка бере участь у Пілоті,
укладено трьохсторонні Меморандуми про співпрацю між нашою організацією, департаментом охорони здоров’я і службою у справах дітей облдержадміністрації. Також із директорами кожного будинку дитини, в якому буде проводитись оцінка, підписано договір про співпрацю в межах Пілоту.
Для забезпечення якісного збору інформації за всіма напрямками дослідження ми
відібрали й навчили фахівців і спеціалістів регіональних команд Пілоту. До складу кожної команди входить керівник групи, соціальний фахівець з оцінки ресурсів сім’ї і громади, лікар-педіатр з оцінки стану здоров’я й розвитку дитини і спеціаліст з оцінки персоналу і матеріально-технічних ресурсів.
На сьогодні усі групи розпочали роботу в будинках дитини. Дослідження послідовно
стартували у Кременчуці, Дніпрі, Кам’янському, Кривому Розі й Херсоні.
Оцінка поточної ситуації в будинках дитини – один із компонентів Пілоту. Паралельно буде реалізовуватися й другий – визначення потреб дітей і сімей у послугах медичної реабілітації та паліативної допомоги.
Тут ви можете дізнатись про завершення дослідницького компоненту.
«Пілот з оцінки ситуації у будинках дитини і розробки рекомендацій щодо їх
реформування» реалізується за технічної підтримки Проекту «Підтримка реформи
охорони здоров’я», який фінансується Агентством США з міжнародного розвитку
(USAID) та Програмою Уряду Великої Британії «Good Governance Fund».