fbpx

«Соціальна інфраструктура для внутрішньо переміщених родин. (Спільно. Соціальні послуги для сімей у громаді)»

Поширити

ПРО ПРОЄКТ

В липні 2019 року ми розпочали реалізацію проєкту «Соціальна інфраструктура для внутрішньо переміщених родин (Спільно. Соціальні послуги для сімей у громаді)». Проєкт впроваджується в 12 громадах на Сході України. Ми реалізуємо проєкт у м. Дружківка та Миколаївській ОТГ Донецької області.

Проєкт передбачає:

  • Підготовку кейс-менеджерів для розвитку їх професійної компетенції з впровадження технології ведення випадку в практику їх роботи з сім’ями у складних життєвих обставинах і внутрішньо переміщеними особами.
  • Налагодження міжвідомчої взаємодії між надавачами послуг в громаді шляхом підготовки на рівні громади протоколу про міжвідомчу взаємодію, надання консультацій з відпрацювання механізмів співпраці.
  • Надання громадам методичної й практичної допомоги при розробці та бюджетуванні соціальних послуг.
  • Навчання навичкам комунікації надавачів соціальних послуг задля соціальних змін і формування попиту на послуги.
  • Документування кращих практик і розробку рекомендацій щодо інклюзивних муніципальних соціальних послуг для внутрішньо переміщених родин і вразливих сімей з дітьми.

У команді проєкту задіяні експерти з оцінки потреб громади та розвитку соціальних послуг, досвідчені тренери з кейс-менеджменту, супервізори. На рівні громад співпраця здійснюється за підтримки керівництва та участі представників Дружківської міської ради, Миколаївської міської ОТГ і громадськості.

Проєкт впроваджується Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) та БО «Надія і житло для дітей» у складі Консорціуму партнерських організацій за фінансової підтримки Німецького уряду та Німецького банку розвитку (KfW). Консорціумом очолює «Українська мережа за права дитини» і до його складу входять такі громадські організації: Маріупольська спілка молоді, Надія і житло для дітей, Партнерство «Кожній дитині», СОС Дитячі Містечка, Соціальна синергія.

Мета проєкту:
допомогти громадам у створенні й наданні якісних соціальних послуг сім’ям у складних життєвих обставинах.

Термін реалізації: 25 липня 2019 року – 25 листопада 2020 року. Реалізацію Проєкту продовжено до 28 лютого 2021 року.

ЧОМУ ЦЕ ВАЖЛИВО?

Реформа децентралізації, що триває в Україні, передбачає створення і розвиток соціальних послуг у громаді. Важливість проєкту не лише у створенні комплексу соціальних послуг в ОТГ, але й у можливості відпрацювати механізми запровадження інтегрованих соціальних послуг у межах нового діючого законодавства.
Завдяки проєкту здійснюватиметься оцінка потреб громади з вивчення попиту сімей з дітьми на соціальні послуги м. Дружківка та Миколаївській ОТГ. Це дозволить проаналізувати наявні соціальні, освітні та медичні послуги. Дослідити їх якість, доступність, кадрове забезпечення, пропускну потужність.
За результатами дослідження будуть сформовані рекомендації зі створення соціальних послуг відповідно до потреб дітей і сімей з дітьми, які проживають у м. Дружківки та Миколаївській ОТГ. Підготовлені рекомендації стануть темою публічних обговорень громадами та допоможуть провести якісні зміни при плануванні й створені нових соціальних послуг, стануть запорукою створення умов для покращення життя мешканців громад.

РЕЗУЛЬТАТИ на 1 квітня 2021 року

Нам вдалося досягти таких результатів у м. Дружківка:

  • сформовано та навчено робочу групу з планування та розвитку соціальних послуг у громаді м. Дружківка (18 осіб), профасилітовано 6 засідань робочої групи, на яких проводилося обговорення та прийняття рішень щодо визначення потреб громади у соціальних послугах, створення нових послуг, введення додаткових штатних одиниць фахівців із соціальної роботи;
  • розроблено та прийнято міську програму з розвитку соціальних послуг для дітей і сімей з дітьми на 2021-2025 роки, яка передбачає створення та фінансування нових послуг: службу підтримки сім’ї, службу розвитку сімейних форм виховання, службу раннього втручання та відділення денного догляду дітей з інвалідністю (експерти ННС розробили пакет регуляторних документів для кожного з цих відділень);
  • введено додатково 7 ставок фахівців із соціальної роботи;
  • створено першу патронатну сім’ю та третій дитячий будинок сімейного типу в громаді;
  • 25 фахівців навчено роботі за технологією ведення випадку;
  • підготовлено команду спеціалістів для роботи в службі раннього втручання (навчання пройшли 10 осіб);
  • підвищено компетенції для роботи з сім’ями, які виховують дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у 10 психологів, соціальних педагогів та фахівців із соціальної роботи закладів освіти і соціального захисту;
  • з метою забезпечення раннього виявлення вразливих сімей розроблено та впроваджено в роботу Порядок міжвідомчої взаємодії з виявлення та організації надання допомоги дітям та сім’ям з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах, на території міста;
  • попереджено повернення із сімей до інтернатних закладів 43 дітей: діти влаштовані на навчання до шкіл у місті;
  • закуплено та передано: фізично-реабілітаційне обладнання та інвентар, розвивальні та корекційні ігри і матеріали, складені стільці у відділення денного догляду Східного центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю, а також обладнання для облаштування віддаленого робочого місця фахівця із соціальної роботи:  комп’ютерний стілець, планшети та ноутбук. Для закладів, які надають соціальні послуги закуплено засоби індивідуального захисту. Загалом передано товарів  на суму: 205 217,81 грн. та засоби індивідуального захисту, на суму: 14 569,85 грн.

У Миколаївській територіальній громаді ми досягли таких результатів:

  • сформовано та навчено робочу групу з планування та розвитку соціальних послуг у Миколаївській територіальні громаді(14 осіб), профасилітовано 6 засідань робочої групи, на яких погодили методологію та результати визначення потреб громади у соціальних послугах, зміст цільової програми з розвитку соціальних послуг, створення центру надання соціальних послуг, введення додаткових штатних одиниць фахівців із соціальної роботи;
  • розроблено та прийнято міську програму з розвитку соціальних послуг для дітей і сімей з дітьми на 2021-2025 роки, яка передбачає створення та фінансування центру надання соціальних послуг з відділеннями: служба підтримки сім’ї та розвитку сімейних форм виховання, відділення денного догляду дітей з інвалідністю (експерти ННС розробили пакет регуляторних документів для кожного з цих відділень);
  • створено центр надання соціальних послуг та відділені робочі місця для фахівців із соціальної роботи у трьох старостатах;
  • введено додатково 3 ставки фахівців із соціальної роботи;
  • 11 фахівців навчено роботі за технологією ведення випадку;
  • вперше впроваджено послугу соціального супроводу сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, за технологією ведення випадку;
  • з метою забезпечення раннього виявлення вразливих сімей розроблено та впроваджено в роботу Порядок міжвідомчої взаємодії з виявлення та організації надання допомоги дітям та сім’ям з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах, на території Миколаївської міської територіальної громади;
    закуплено та передано Миколаївській МТГ: фізично-реабілітаційне обладнання та інвентар, розвивальні та корекційні ігри,  матеріали для занять з дітьми, електровелосипеди та екіпірування до них, дитячі меблі, техніку (ноутбуки, принтери, екран та проектор), офісні меблі для облаштування віддалених робочих місць фахівця із соціальної роботи у старостинських округах та засоби індивідуального захисту, загалом на суму: 277 874,52 грн та засоби індивідуального захисту, на суму: 6 944,21 грн.

КОМПОНЕНТИ ПРОЕКТУ

1) Підвищення якості соціальних послуг через впровадження технології ведення випадку (кейс-менеджмент) у практику фахівців соціальної сфери.
2) Забезпечення міжвідомчої взаємодії між виконавчими органами місцевої влади, надавачами соціальних послух та іншими зацікавленими сторонами.
3) Визначення потреб громади в послугах, їх планування і бюджетування.
4) Підтримка впровадження нових соціальних послуг.

Назад

Поширити

Схожі статті

Пілот з оцінки ситуації у будинках дитини та розробки рекомендацій щодо їх реформування.

В  травні 2019 року ми розпочали реалізацію проекту «Пілот з оцінки ситуації у будинках дитини та розробки рекомендацій щодо їх реформування», що здійснюється за технічної підтримки Проекту «Підтримка реформи охорони здоров’я», який фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та Програмою Уряду Великої Британії «Good Governance Fund».

Розвиток спроможності професіоналів у сфері захисту дітей

Проєкт спрямований на зацікавлених представників органів влади, громадських організацій і спеціалістів. Передбачає навчання, консультаційну підтримку та методичний супровід у процесі реформування закладів інституційного догляду і створення нових послуг для сімей з дітьми, розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування або створення альтернативних форм виховання дітей з умовами, наближеними до сімейних.

Технічна підтримка реформи системи захисту дітей у Дніпропетровській області

Мета проєкту - розвинути на території Дніпропетровської області систему захисту дітей, здатну забезпечити право дитини на виховання в сім’ї або умовах, максимально наближених до сімейних, мати доступ до якісних послуг, відповідно до її індивідуальних потреб.

Категорії

Схожі статті

Пілот з оцінки ситуації у будинках дитини та розробки рекомендацій щодо їх реформування.

В  травні 2019 року ми розпочали реалізацію проекту «Пілот з оцінки ситуації у будинках дитини та розробки рекомендацій щодо їх реформування», що здійснюється за технічної підтримки Проекту «Підтримка реформи охорони здоров’я», який фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та Програмою Уряду Великої Британії «Good Governance Fund».

Розвиток спроможності професіоналів у сфері захисту дітей

Проєкт спрямований на зацікавлених представників органів влади, громадських організацій і спеціалістів. Передбачає навчання, консультаційну підтримку та методичний супровід у процесі реформування закладів інституційного догляду і створення нових послуг для сімей з дітьми, розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування або створення альтернативних форм виховання дітей з умовами, наближеними до сімейних.

Технічна підтримка реформи системи захисту дітей у Дніпропетровській області

Мета проєкту - розвинути на території Дніпропетровської області систему захисту дітей, здатну забезпечити право дитини на виховання в сім’ї або умовах, максимально наближених до сімейних, мати доступ до якісних послуг, відповідно до її індивідуальних потреб.

Ваша допомога безцінна для дітей України

Як ви хочете допомогти

Ваша допомога важлива для дітей та їх сімей

В даний момент ми не проводимо масовий збір коштів, проте Ви завжди можете допомогти - зверніться за реквізитами у будь-якій зручний для Вас спосіб

Введіть прийнятну для Вас сумму:

грн.

Дякуємо

З Вами зв'яжуться найближчим часом

Дякуємо за підписку

Тепер ви зможете дізнаватися усі актуальні новини