Про проєкт
З серпня 2022 року стартувала робота над комплексним проєктом «Заходи гуманітарної допомоги і підтримки для зміцнення системи захисту та опіки дітей в Україні», що реалізується благодійною організацією «Надія і житло для дітей» спільно з міжнародною гуманітарною організацією «Save the Children» за технічної підтримки Європейського Союзу*. Дана програма буде працювати в двох українських регіонах – Київській та Дніпропетровській областях.
Мета проєкту: гуманітарна підтримка вразливих сімей, допомога родинам з ризиком розлучення з дітьми, а також розширення доступу до сімейних форм виховання.
Термін реалізації: 1 серпня 2022 р. – 31 січня 2024 р.
Проєкт передбачає:
- надання гуманітарної допомоги вразливим родинам;
- супровід дітей, які перебувають в ситуації недогляду та потребують захисту;
- пошук та навчання кандидатів у прийомні батьки, батьки-вихователі, опікуни/піклувальники, усиновлювачі та патронатні вихователі;
- допомога у влаштуванні дітей у сімейні форми виховання або у патронатні родини;
- супровід та матеріальна підтримка сімей, які взяли до себе дітей;
- створення спеціалізованої служби для надання постійної підтримки дітям та прийомним батькам/опікунам, а також навчання фахівців із соціальної роботи для безпосередньої підтримки таких сімей та багато іншого.
Впровадження проєкту передбачає тісну співпрацю з обласними службами у справах дітей, центрами соціальних служб і територіальними громадами.
Чому це важливо?
Директорка БО «Надія і житло для дітей» Галина Постолюк розповіла, що проєкт «Заходи гуманітарної допомоги і підтримки для зміцнення системи захисту та опіки дітей в Україні» став логічним продовженням багаторічної плідної роботи організації в Дніпропетровській і Київській областях.
«Проєкт відкриває додаткові можливості для допомоги дітям і сім’ям в ці складні часи – починаючи від продуктових наборів та інших необхідних товарів (щонайменше 7 тис. дітей отримають таку допомогу), закінчуючи супроводом дітей, які потребують захисту і термінового безпечного влаштування. Також нам відомо, що більше двохсот дітей в обох регіонах вже чекають на влаштування в сім’ї. Тож пошук родин, які візьмуть на виховання дітей, що залишились без батьківського піклування, теж у фокусі проєкту. Будемо навчати опікунів, прийомних і патронатних батьків, надавати підтримку профільних спеціалістів (психолог, лікар та ін.) створеним родинам впродовж усього проекту», – зазначила Галина Постолюк.
* цей контент створено за фінансової підтримки Європейського Союзу. Матеріали є повною відповідальністю БО «Надія і житло для дітей» і не обов’язково відображають погляди Європейського Союзу.